Ghalichi Hukuk Ofisi Ceza Kanunu ve diğer mevzuatlarda yer alan suçlar kapsamında, soruşturma ve kovuşturma evrelerinin her aşamasında şüpheli/sanıklar için müdafilik, müşteki/katılanlar için vekillik hizmeti vermekle birlikte, ilk derece mahkemesi ve Yargıtay nezdinde görülen davalarda savunmanın hazırlanması ve duruşmalarda hazır bulunulması yönünden takibini titizlikle sağlamaktadır. Bunların yanında Ceza Hukuku’na ilişkin her türlü konuda da danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca Ghalichi Hukuk Ofisi, adli ve idari yargı birimleri nezdinde hukuki uyuşmazlıklardan doğan tüm davaların başlatılması ve takibi süreçlerini yürütür. Ayrıca her türlü yargılama ve tahkim yollarının ulusal ve uluslararası platformda takibi, profesyonel avukat kadromuz tarafından yürütülmektedir.

Kural olarak öncelikle uyuşmazlığın ortaya çıkmasını engellemek amacıyla caydırıcı ve önleyici tedbirler alınmakla birlikte, uyuşmazlığın kaçınılmaz olması halinde, müvekkil menfaatlerine en uygun yöntemler izlenir ve sorunu en kısa yoldan çözmek için gerekli adımlar atılır. Kişilere ve kurumlara gönderilecek ihbar, ihtar, cevap metinlerinin hazırlanması ve muhataplarına ulaştırılması işlemlerini titizlikle yürütmenin yanında, adli makamlara yansımış ya da yansımamış herhangi bir konu hakkında müvekkillerine hukuki destek sunmaktadı